Jak przekazać 1% podatku

 • Wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28, PIT-38) Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP") wpisujemy numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, czyli: 0000154454
 • Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla OPP, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (art. 45 ust. 5c ustawy o pdpf).
 • Podatnik w składanym zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie pieniędzy z 1% przez organizację pożytku publicznego (np. konkretne schronisko lub oddział Towarzystwa – na te informacje przeznaczona jest specjalna rubryka "Informacje uzupełniające"; informacje te zostatusą przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot. Proponujemy w rubrykę wpisać:

  Oddział w Pile

 • Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego; informacje te przekazuje urząd skarbowy; zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę.


Dla seniorów i rencistów, ułatwieniem w dzieleniu się 1% podatku jest oświadczenie PIT-OP. Do niedawna, aby przekazać swój 1% podatku, musieli oni wypełnić w całości zeznanie podatkowe. Teraz w oświadczeniu PIT-OP wskazują oni jedynie numer KRS wybranej organizacji pożytku publicznego.

W rubryce cel szczegółowy proszę wpisać:

Oddział w Pile

– resztą zajmuje się już urząd skarbowy. Jest to prosty formularz, dedykowany emerytom i rencistom, którzy otrzymali PIT.

Tak wypełniony PIT-OP prosimy dostarczyć do swojego Urzędu Skarbowego do 30.04.2021 r. Tu znajduje się formularz PIT-OP do ściągnięcia.


Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, ponieważ:

 • Opiekujemy się w naszych schroniskach kilkudziesięcioma tysiącami zwierząt porzuconymi przez ludzi.
 • Przeprowadzamy rocznie ponad 5 tysięcy interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami.
 • Nasi wolontariusze opiekują się kilkunastoma tysiącami bezdomnych zwierząt.
 • Ponad 500 inspektorów działa w całej Polsce, ratując zwierzęta każdego dnia.
 • Prowadzimy działalność edukacyjną, w której uczestniczyło już kilka tysięcy dzieci ze szkół wszystkich stopni.
 • Jesteśmy najstarszą i najbardziej znaną organizacją w Polsce zajmującą się zwierzętami.
 • Dzięki naszym działaniom w 1997 roku powstała Ustawa o Ochronie Zwierząt.
 • Nasza organizacja liczy 87 Oddziałów na terenie całej Polski.
 • Jesteśmy członkiem europejskich i międzynarodowych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt na całym świecie.
 • Wpływamy na poprawę statusu prawnego zwierząt w Unii Europejskiej.

 

Spot reklamowy Akcji JEDYNI PRAWDZIWI!

Rozlicz się z podatku dochodowego za 2020 r. przez internet i Daj w Łapę na Dobry CEL!

Przejdź na portal www.podatki.gov.pl i przekaż swój 1% podatku na rzecz potrzebujących zwierząt. Nasz numer KRS 0000154454

Co robimy za Twój 1% podatku

Pieniądze, które wpływają na nasze konto dzięki Państwa wrażliwości na niedolę zwierząt są przeznaczane na karmę, leczenie i sterylizację zwierząt, ale również na wszelkiego typu opłaty związane z prowadzeniem schronisk dla zwierząt.

Kwota przekazana naszej organizacji na ratowanie zwierząt świadczy o tym, że macie Państwo do nas wielkie zaufanie, na które sobie zapracowaliśmy pomagając zwierzętom od 1864 roku! Dziękujemy!!!

Obecnie prowadzimy 16 schronisk dla bezdomnych zwierząt, w których przebywa kilkadziesiąt tysięcy zwierząt. Niestety ich liczba cały czas rośnie. Każdemu z nich staramy się zapewnić ciepłe schronienie i pełną jedzenia miskę. Nasi Inspektorzy dzięki Waszemu wsparciu przeprowadzili ponad 5 tysięcy interwencji niosąc pomoc zwierzętom.

Jeszcze raz dziękujemy za gorące serca otwarte na psią i kocią niedolę i liczymy na Państwa pomoc oraz pamięć w tym roku.